| ҲҲƠƠƤƧҲҲ a întrebat:

Astazi vreau sa instalez windows 7 dar dupa-aceea de unde iau driverele si programele daca nu am internet explorer de unde sa downloadez! Va rog ajutati-ma cu pasii care trebuie sa-i fac!

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

In primul rand trebuie sa stii ca ai nevoie de minim:

Procesor de 1 GHz sau mai rapid pe 32 biți (x86) sau pe 64 biți (x64)

1 gigaoctet (GO) RAM (pe 32 de biți) sau de 2 GO (pe 64 de biți)

spațiu disponibil pe hard disk de 16 GO (pe 32 de biți) sau de 20 GO (pe 64 de biți)

Dispozitiv grafic DirectX 9 cu driver WDDM 1.0 sau mai recent

Apoi vezi aici:

http://www.totuldesprecalculatoare.ro/......as-cu-pas/

Daca nu ai Explorer ia Chrome de aici:

http://www.google.com/intl/ro/chrome/

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

P.S. Cum de nu ai Explorer?

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ explică (pentru stlucian):

Nu stiu!

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ explică (pentru stlucian):

Nu am explorer pe calculator am doar cosu de gunoi atat si nu pot sa imi iau driverele sau altceva!

| stlucian a răspuns (pentru ҲҲƠƠƤƧҲҲ):

Ce folosesti acum?

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ explică (pentru stlucian):

Am rezolvat mz ma mai gandesc daca iti dau funda sa-mi bag driverele!

| brett a răspuns (pentru ҲҲƠƠƤƧҲҲ):

Dai start-all programs si i-ei de acolo IE... daca nu si-a facut pictograma pe desktop nu are nimic, exista la programe

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ explică (pentru brett):

Mz poate iti dau tie funda!

| stlucian a răspuns (pentru ҲҲƠƠƤƧҲҲ):

Nu pentru funda am scris, dar... sper sa te descurci thumbs up

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ explică (pentru stlucian):

Ok dar o sa iti dau!

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ explică (pentru stlucian):

Ms...Ai funda mersi ca mi=ai spus.

| stlucian a răspuns (pentru ҲҲƠƠƤƧҲҲ):

Pentru putin!

16 răspunsuri:
| ҲҲƠƠƤƧҲҲ explică:

Dau Funda!

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ explică:

Mai bine taci si nu mai raspunde!

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ explică:

Mai vreau raspunsuri!

| ҲҲƠƠƤƧҲҲ explică:

Ba mi-am instalat singur windows-ul si driverele doar ca m-a ajutat si pe mine putin raspunsu lui stlucian lui ii dau funda asa ca taci dq!

| ajutooorrr a răspuns:

Daca ai internet pe calculatorul pe care vrei sati instalezi windows-ul ti se instaleaza singure driverele..si iti face update-urile necesare! Funda!?