| darkone14 a întrebat:

Care sunt avantajele intre un film si o piesa de teatru.

1 răspuns:
| vlad89c a răspuns:

Un film,(depinde de genul lui) va fi mai intens, de exemplu daca este actiune sau sf, vor fi mai multe efecte atragatoare, explozii etc, daca este comedie, dupa parerea mea tot filmul e mai intens, pentru ca sunt regizate foarte mult replicile date de personaje.
In schimb, o piesa de teatru nu poate avea efecte speciale, iar replicile amuzante (daca exista), dupa parerea mea nu sunt atat de spectaculoase, actiunea petrecandu-se doar pe o scena, poate decorul se va schimba un pic.
Iti recomand filmul!