| grigor3 a întrebat:

Care sunt cele mai bune pastile pentru a vindeca depresia? se poate sa alungi depresia doar din pastile?

7 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Meditatia Zen!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Pastila e ultimul lucru de dorit. Dupa asta vei intreba cum sa scapi de ele.

| justanotheruser99 a răspuns:

Dar din ce motiv esti tu depresiv? Asta se poate revolva si fara medicamente. Trebuie sa conștientizezi de ce ai starea asta si sa scapi de ea. Daca ai nevoie de cineva cu care sa vorbești, poți conta pe minewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti scapa de depresie cu pastile/tratament. Eu nu iti pot recomanda un medicament sau cel mai bun medicament ci iti recomand sa citesti pe internet si sa urmezi un tratament de psihoterapie deoarece este cel mai sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred că poți "vindeca" depresia cu pastile. Am auzit cazuri de oameni depresivi care luau pastile și tot nu scăpau de ea. Logic că nici alcoolul sau alte vicii nu sunt o soluție, așa că îți recomand să "tratezi" depresia decât să o "alterezi". Du-te la un psiholog sau la cineva capabil să te ajute cu problemele tale.

| August99 a răspuns:

Depresia se treateaza cautand cauza si solutia.

| Softe a răspuns:

Cel mai bun medicament este o tura intr-un parc, petrecerea timpului cu persoana iubita, joaca cu un caine sau o ora la alergat.