| sopranaCadaverica a întrebat:

Care sunt cele mai de incredere companii de taxi din Bucuresti?

6 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Meridian, Cristaxi, Leone...merg des cu taxiul, iar cu cei de la companiile astea am avut cele mai plăcute experiențe, oameni de treabă, mașini curate. Iar la polul opus se află Leone, Pelicanul, Mondial unde am dat peste mașini jegoase și șoferi ciori care fumau în prostie deși fumatul este interzis în taxi.

| MishuD a răspuns:

In ultima vreme cam toate companiile au soferi dubiosi. Iti recomand Speed Taxi sau Meridian, dar neaparat sa faci comanda pe aplicatiile lor de taxi pentru ca asa nu iti pot refuza comanda si pentru rice reclamatie ai pe aplicatie indicativul masinii.
De evitat companii ca Leone, Pelicanul, orice taxi cu nr de ilfov sau pret mai mare de 2lei pe km.
Sau, daca poti, cel mai ok in Bucuresti este sa folosesti Uber, instalezi aplicatia, bagi cardul si gata. Nu mai trebuie sa ai bani la tine sau sa lasi bacsis (decat daca vrei) si stii cat te costa orice cursa inainte sa accepti.

| ElaIliesi a răspuns:

Cea mai de incredere cred ca e Speed Taxi - are si o aplicatie mobila prin intermediul careia poti comanda un taxi rapid si usor.

A doua cred ca ar fi Cristaxi.

Iar pentru Airport Taxi cea mai buna este:
https://www.davidintercar.ro/bucharest-airport-taxi/

| costacurta a răspuns:

Meridian Nr.1