| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai eficiente pastile daca vrei sa te sinucizi? Sau cel mai sigur e sa te arunci de la etajul 10? Dar dacă nu ai curaj sa te arunci de la etaj și nu ai pistol ce faci?
O sa îmi fac ziua de naștere și cred că o să îmi pun capătul, nu mai am pentru ce să trăiesc, am rămas fără părinți și am o depresie și anxietate imposibil de tratat cu orice tratament!

Răspuns Câştigător
| and0ra a răspuns:

Sper totusi sa intalnesti macar o persoana care sa te faca sa spui ca mai vrei sa stai. Nu voi sta sa iti insir acum cat de frumoasa e viata, ca as minti si prefer sa nu zic lucruri pe care nici eu nu le cred, dar sper ca pana vei ajunge acolo, sa gasesti macar o persoana care iti exprima iubire si compasiune.

67 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Nu am diabet dar am frați surori care au, surorii i-au picat deja câțiva dinți deși se spala frecvent pe dinți

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu daca i-au picat dintii de la diabet si nu de la paradontoza, dar poate sa fie si cum zici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Pe dracu de la paradontoza, de la diabet că și ochii ia atacat. Se spala pe dinți frecvent. Bine că nu mai consuma alcool

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu cont ca se spala pe dinti, paradontoza in general ataca dantura si cad dintii, insa nu te contrazic, poate fi si de la diabet.
Pai si? Cum de a ajuns asa? De ce nu s-a tratat ca sa aiba glicemii bune?!

| verdeeuglena3939 a răspuns:

1.Mananca un kilogram doua de migdale amare,crude,migdalele astea au o toxina ce te omoara rapid si fara durere, substanta e cianura de hidrogen, nu are un gust anume, de fiecare data trebuie sa aiba un gust de migdale, precum cianura obisnuita, daca crezi ca nu te ajuta iti pot oferi inca cateva alternative

| Kerolls a răspuns:

Hello, sper ca esti bine fiindca a trecut ceva timp. Si eu ma lupt cu depresia si am avut ganduri sinucigase dar niciodata curajul. Am un partener, il iubesc foarte mult dar oricata dragoste primesc tot am momente in care simt ca nu mai rezist. Am problemele mele, fiecare are un motiv pentru care se simte asa. Depresia nu este doar ceva care vine si trece imediat, uneori nu trece deloc. Trebuie sa te ajuti tu pe tine, nu cauta ajutor doar de la alti oameni si nu ti pune baza ca ei te pot salva. Incearca sa gasesti hobbyuri, lucruri care te distrag si ti place sa le faci de exemplu gatitul. Eu ador sa gatesc si sa experimentez noi retete, ma ajuta mult deoarece ma face sa ma concentrez pe ceva si las deoparte starile de anxietate, depresie. Poti sa ti iei un animal de companie! Nu neaparat o pisica sau caine, poate ceva care sa ti starneasca curiozitatea sa aflii mai multe cum este sa ingrijesti un astfel de animal ar fi un sarpe idk.

| CojocareanuDora a răspuns:

Esti mai bine acum?