| KiTTtTtTtTtyYyYyY a întrebat:

Care sunt diferentele de constructie dintre un termometru medical de alt termometru? confused fundita+VOT:* Astept raspunsuri ...Sunt urgenteee ! thinking

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Plaja de temperaturi, mărime şi posibilităţi facile de a îl menţine curat.
Sunt şi electronice şi clasice cu mercur.

| Neurofunk a răspuns:

In cele medicale nu este prezent mercur-ul ca lichid, acesta fiind toxic pentru organism. Rezistenta sticlei la actiunea unor forte externe este mai mare in cazul celor medicale, deci nu ai motive sa-ti faci griji.