| Ellyshoor a întrebat:

Care este diferenta dintre un termometru medical si unul termometru,, normal" *(de camera)?
Repede! Dau funda! :* happy

2 răspunsuri:
| maria14142 a răspuns:

Termometrele medicale sunt instrumente folosite pentru măsurarea temperaturii corpului uman. Tipologic, ele sunt astfel construite încât facilitează măsurarea temperaturi.
Termometrul de camera este facut in asa fel incat sa poata sa "calculeze" temperatura camerei!
Pe scurt termometrul medical e pentru oameni, iar cel de camera pentru camere! laughing

| Ellyshoor explică (pentru maria14142):

Ma refeream la structura! :\ Din ce este alcatuit...