| RxTx a întrebat:

Care sunt pasii ca sa ajungi psiholog cu cabinet particular independent propriu?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Duap facutate? Da.
Poate fi facuts si la FF sau Frecventa Redusa?
Nu.
Sau fară frecvență?
Nu.
Contează? Are vreo importanță?

DUPĂ FACUTATE CE TREBUIE SÂ MAI FAC?
Cu diploma să ceri o inregistrare a cabinetului la Camera de Comerț.
TREBUIE SĂ MAI FAC 8 ANI DE PRACTICĂ OBLIGATORIE? Nu.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pasul 1. Facultatea de psihologie.

| RxTx explică (pentru sadrian46):

Duap facutate? Poate fi facuts si la FF sau Frecventa Redusa? Sau fară frecvență?
Contează? Are vreo importanță?

DUPĂ FACUTATE CE TREBUIE SÂ MAI FAC?
TREBUIE SĂ MAI FAC 8 ANI DE PRACTICĂ OBLIGATORIE?

Mulțumesc!

| sadrian46 a răspuns (pentru RxTx):

Duap facutate? Da.
Poate fi facuts si la FF sau Frecventa Redusa?
Nu.
Sau fară frecvență?
Nu.
Contează? Are vreo importanță?

DUPĂ FACUTATE CE TREBUIE SÂ MAI FAC?
Cu diploma să ceri o inregistrare a cabinetului la Camera de Comerț.
TREBUIE SĂ MAI FAC 8 ANI DE PRACTICĂ OBLIGATORIE? Nu.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vrei să te faci psiholog? Adică, renunți la geanta ta cu scule, la pantalonii mulați de la vasilină, la palmele bătătorite și te faci psiholog?!
Aici chiar avem nevoie de unul.;)

Scrie pe Google (apare in pdf):

Ghid înființare pentru cabinetul individual de psihologie, Expert: Dr. Stefan Iulian Laurentiu

Afli detalii si de aici:
https://www.avocatnet.ro/......LOGIC.html

| RxTx explică (pentru floresdemayo):

Da aș cam vrea să reprofilez
Poate sunt bani mai mulți si mult mai usor de câștigst plus că mă învață sa știu sa vând poate chiar decin vazator de centrale telefonice sisteme de sringere a incendiilor si multe alte lucruri care costa chiar si 1 milion de euro nu neaparat ca sa sm cabinet.
Sau poate ca o să mă sjute sa dau pe spste psitosice de liceu

Cine srie poate asa din bunatate generozitate... As face si ceva evanghelizare...
Poate ca m-as infiltra prin orgsnizarii csritsbile sa vad ce bani sunt de isusit in mod lrgal de pe la ei pentru cs de multe ori su chisr si nilioane de euro ne cheltuiti.
Asa ca poate dau oeste unii csrora sa le prestez ceva srrvicii sa le vand un dispozitiv de exemplu de slarmare la cutremur csre sa fie si stsrir de vorbit gen telefon dar care sa meargs si fara semnal gsm prin sateliti si fara satrliti
Si poate acest exhipament costa in china 2 lei si ru il trec orintr-o firmw s unui smic spoi le-o bag pr gât la sstia ce su milioane de euro de spsrt siurea si gata le dau grstuit ls voluntari care le pierd le distrug si care nici nu se mai prezinta la fundatia respectivadups ce primesc obiectul inutl.
Asa ca nici nu mai exista obiectul sa il poti verifica dsca era rezistent ls spa si ls foc si la incendiu... Pt ca s-a terminat.
Apoi o sa imi angajez exhipa de maeketig si reclama care o sa umple internetul.vsi si bube in ureche trebuie sa mergi ls psiholog
Vai si o unghie stramba trebuie sa mergi la psihologil scesta
Spoi umplu multr site-uri cu mesaje false de la mii de useri care vor spune despre mine că i-am scapat de csncer
Ca le-a crescut piciorul ls loc
Ca le-am reparat casnicia
Ca. I-am ajutat sa isi caprte mantuirea
Si tot felul de lucruri din astea de care se plang oamenii si pe aici panica snxietate si ce boli bir msi fi stunci ls moda ca a trcut bosla vacii nebune aviara porcina antrax ebola toate nu mai sunt ls moda dar vor msi aparea si alte sperietori din astea si echipa mea de publicitate se va ocupa sa umple internetul de pagini site-uri discutii care sa duca la mine
Ca si când eu as fi trimisul lui Dumnezeu aici atot puternic sa fac si sa desfac tot ce au legat popii si biserica
Si sa vand locuri asigirate in rai cu factura si chitanta ca vor ajunge in rai

| RxTx explică (pentru floresdemayo):

Ești foarte frumoasă!