| LanguageMaster a întrebat:

În țările bogate ale Europei, majoritatea furturilor și tâlhăriilor sunt comise de străinii din statele sărace ale Europei sau chiar de către cetățenii lor?

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Furtu si tilhariile gen gainarii, is facute de cei care au ajuns acolo din estu Europoei, de cei care au venit de prin Africa si de unde au mai venit, care is certati cu munca si cred ca e mai bine sa furi, decat sa muncesti, multi din ei furind de prin casele oamenilor, ce mie personal mi se pare o mare gainarie.
Hai sa furi de la un bogat, mai merge, de la un magazin ceva, dar sa furi de la casa unui om, e cea mai mare gainarie.
Moral, logic, legal, nu e bine sa furi de la nimeni. Odata ce ai posibilitatea sa mergi acolo, gasesti de lucru, e mai bine cinstirt si sarac decat sa fii prins, pentru ca no sa mearga cu gainariile astea mereu, risti sa ajungi la bulau si apoi sa nu te mai primeasca aia pe acolo deloc.
Am asa vecini in RO care cu asta se ocupau, cu furatu, acum am auzit ca stau in RO au fost prinsi, li s-a dat drumu, dar au fost luati in evidenta, li s-a spus clar, daca or sa fie prinsi ca pun picioaru pe acolo, or sa mearga direct la puscarie.

Nu mai spun de rusi, ucrainieni si mai stiu eu ce alte natii, care is mult mai tilhari si banditi ca romanii.

Sint si cetateani deai lor care se ocupa cu gainarii, dar f putini.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si una si alta.

| RAY a răspuns:

De vina sunt lacomi bogați care aduc tot felul de imigranți care sa muncească pe nimic,chiar aseară erau mulți în Timișoara,și nu au bunul simt, erau pe străzi beți și fluieră că nebuni, îți dai seama in Timișoara, sunt primitivi nu le poți schimba, europeni să rămână europeni

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Din state sărace, da, dar nu din estul Europei neapărat. Deși sunt și unii indieni de prin părțile astea care merg acolo și fac ravagii.