| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Cat costa test iq la psiholog?

6 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Deja putem sa-l calculam.

| alex495 a răspuns:

Gasesti moca pe net. Faci 3 teste si dupa media sa zicem si aprox cat ai

| Bloock a răspuns:

La rularea cs:go-ului, calculatorul ce foloseste cel mai mult, sau pe ce se bazează mai mult jocul pe placa video, procesor sau rami?

| Bizon95 a răspuns (pentru Bloock):

Esti beat BINE sau BEAT RAU?!?
era vorba de teste de IQ

iar si raspunsul meu e ca, gasesti o tona pe net, cat se poate de gratiz

TOTUSI

hai sa iti raspund la intrebare, toate jocurile CS se bazeaza pe placa video urmate de viteza ram-ului, NU pe procesor

clasic in istorie a fost cand jucatorii pro de CS15 CS16 si-au vandut in draci placa de baza si procul AMD socket A si s-au luat Celeron care e un procesor MUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUULT MAI SLAB!

dar care, placa de baza mergea MUUUUUUUUULT mai bine ca bus-uri interne, asa ca ramul avea viteza REALA DUBLA (masurata in memtest86) NU FRECVENTA, pentru ca era acelasi ram la aceeasi frecventa ca si pe socket A... din cauza asta (pacile de baza erau de ultimul rahat) AMD abia in ziua de azi in sfarsit si-au revenit cu un procesor care sa fie dorit dpdv calitate/pret si pentru jocuri, DAR TOTUSI NU PENTRU CS big grin pentru ca da putere mare la multiprocesare, nu la single core

iar explicatia e ca animatiile sunt foarte putine in CS, si nu exista deloc AI (jocuri de gen RPG au o tona de animatii care trebuiesc sustinute de porcesor, si o tona de NPC-uri care tot numai in procesor isi fac treaba)

| costincodrin a răspuns (pentru Bizon95):

A intrat pe pagina greșită baiatu' rolling on the floor)

| Bloock a răspuns (pentru costincodrin):

Greseala mea, scuze baietii? si mersi de info.