| melelhilen54 a întrebat:

Cat este amenda la biblioteca pentru depasirea termenului cu o luna?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de biblioteca si legile lor interne. Posibil sa platesti o amenda de 10-20 de lei sau sa te puna sa platesti 50bani sau 1 leu pe fiecare zi de intarziere.
Mergi si discuta cu ei cand inapoiezi cartea, daca esti respectuoasa, posibil sa fie mai blanda cu tine si sa te ierte de intarziere.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La școala ta sau unde?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pentru fiecare volum împrumutat, 50 de bani pe zi, sau cam așa ceva.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Cat salariul lui Joe Biden! Nu te amendeaza nimeni, crede-ma!