| wizard_cristi a întrebat:

Cat ma costa un taxi din gara Cluj Napoca pana la Aeroport? O sa sosesc in gara dimineata devreme si la ora aceea nu circula autobuzul. Spuneti-mi va rog un cost estimativ. In gara din Cluj Napoca exista taximetristi care sa aiba preturi exagerate? Daca da, spuneti-mi va rog niste companii si numere de telefon pentru a face comanda.

9 răspunsuri:
| wizard_cristi explică:

Am gasit si eu programul autobuzului de pe site doar ca ajung in Cluj Napoca foarte devreme cand nu merg autobuzele iar avionul decoleaza pe la 6.30 asa transportul in comun nu prea este o solutie. Multumesc pentru companiile de taximetrie si preturile lor.

| Brigitta a răspuns:

Vreo 25 lei, maxim 30 lei. Uita-te dupa Diesel Taxi nr. dispecerat 953 (nu Diesel Rapid), Terra&Fan 944 sau Pritax 942. Dar vor fi acolo in gara taxiuri.
Poti sa-i zici sa te duca pe Bulevardul Muncii, apoi la dreapta pe Fabricii si la stanga pe Campina-Plevnei (chiar dupa pod) si apoi iese la dreapta pe Someseni (fostul Traian Vuia). Asta ca sa nu te duca intortocheat prin centru. Dar trebuie soferul sa stie traseul asta.

| giovana a răspuns:

20-30 lei. Dar poti merge din gara pina in Piata Mihai Viteazul unde este Agentia Tarom si unde este si autobusul Taromului sau statia troleibusului nr 8 care merge la aeroport. Sant nascuta in Cluj si locuiesc acum in Brasov. Da-mi timp o ora sa aflu noutati din Cluj, unde o am pe sora mea. ok?

| giovana a răspuns:

Iaca, aflai mai repede. Nu mai exista autocar al aeroportului pentru transport pasageri, dar de la gara la aeroport costa maximum 25 roni. Taxiuri sunt multe in gara, la fiecare sosire a trenurilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut uite transport cu autobuz 8 de la aeroport pana la Mihai Viteazu http://www.airportcluj.ro/index.php?section=1&page=4&subpage=49
durata cam 30 de minute
Durata calatoriei aeroport-centru: cca 30 min.
pe aceasta pagina ai un link care iti da orarul complet!
Orar
Luni-Vineri, 5:30 - 22:30, cca 10 min.
Sambata-Duminica si sarbatori legale, 5:30 - 22:00, cca 30 min.
Descarca orarul complet (38KB)
drum bun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am avion in 3 august, sunt din alba si am aceeasi nedumerire?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Costul este in jur de 20 lei. Apeleaza la Fan 941.(Tera-Fan)

| Brotnei_Gyon_1988 a răspuns:

Din aeroport la gara la 1 noapte cat ma coata

| Neagu_Radu_1968 a răspuns:

Cat ma costa taxi de la gara la aeroport