| daniMunteanu a întrebat:

Cat costa o cursa de taxi de la Aeroportul Cluj Napoca pana la gara din oras, in jur de ora 12 noaptea?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Aproximativ 20 lei( 1, 78 lei/km).Pe traseul liniilor de transport in comun, intre aeroport si gara sunt 9, 8km.

| daniMunteanu explică (pentru alessia5158):

Am sunat la Nova Taxi, mi-au spus ca aproximativ 25 de lei. Asa mai merge happy

5 răspunsuri:
| Magnific a răspuns:

Pai sunt cam 10 km distanta deci cam in jur de 50-60 lei (noaptea dupa 00:00 se taxeaza mai scump )

| daniMunteanu explică (pentru Magnific):

De trei ori mai scump? WTF Cluj Napoca, înțeleg ca ma obligi sa iau taxi de la aeroport dupa ora 22, da nu-ti bate joc! Esti sigur, Magnific? E vreun taximetrist pe TPU care sa-mi confirme suma asta?

| suntserios a răspuns (pentru Magnific):

Tariful e de pana in 2 lei / km asa nu nu iti ia nimeni 60 lei, daca e luat la comanda si porneste aparatul. Nu ia in Bucuresti 60 lei si o sa ia in Cluj

| SergiuBoss11 a răspuns (pentru daniMunteanu):

Noaptea e diferita lumealaughing. degeaba il dojenesti pe bietul Magnific, in mare parte are dreptate.Rar vezi taximetrist cu aparatul pornit, iar pretul se face pe loc. 40 de lei iti iau borfasii.(poate si mai mult)