| GolopențaAdrian a întrebat:

Cate jocuri din seria Gothic, Watch Dogs, Sleeping Dogs, Fallout imi merg pe acest laptop:

Windows 8.1 64 bit
Placa video:Intel Hd Graphics de aproape 1, 8 Gb
Procesor:Intel Celeron de 1, 5 Ghz
Ram:4 Gb

13 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Procesorul este destul de slabut, dar cu jocuri mai simple "se descurca".
Depinde si de setarile ce faci la jocuri.

| faramatania a răspuns:

Fallout 4 si Watch Dogs exclus să-ți meargă, în rest vezi și tu cerintele de sist.ale fiecăruia.

| CatalinVictor1985 a răspuns (pentru faramatania):

Dar cum as putea sa-mi dau seama daca merge un joc dupa placa video sau procesor? Dupa ce criterii ma iau ca eu asta nu am inteles-o de cand ma joc pe pc.

| faramatania a răspuns (pentru CatalinVictor1985):

Cauți cerințele de sistem ale jocului respectiv pe net, presupunând că stii com.pc-ului tău.Îți dau ex.Deus Ex: The Fall și vezi aici cerințe min. și cerințe recomandate de sistem:
http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=379&game=Deus%20Ex%203

| GolopențaAdrian explică (pentru CatalinVictor1985):

PAi bineinteles ca trebuie sa e uiti si la placa dar si la procesor si si rami si sa vezi daca windows-ul adica sa fie ori pe 64 bit ori pe 32 dar recomand 64 ca iti merge si cele pe 32 si cele pe 64

| faramatania a răspuns (pentru CatalinVictor1985):

Iar dacă nu știi ce componente ai (adică placă video, procesor, memorie ram) astea se află ușor.

| GolopențaAdrian explică (pentru faramatania):

Da poate daca scrie dxdiag in casuta de cautare de la start

| faramatania a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Și asta, dar și alte metode.

| GolopențaAdrian explică (pentru faramatania):

Bineinteles

| VelaJohnny a răspuns:

Cred ca toata seria Gothic (poate mai putin 4). Cu restul nu am avut tangenta.

| GolopențaAdrian explică (pentru VelaJohnny):

Da la gothic imi merg doar pana la 3 ca pana acolo ma incradez

| aCek1ng a răspuns:

Cred ca ti-ar merge dar cu toate setarile pe low.

| MadHOuse a răspuns:

Http://www.game-debate.com/games/
aici te poti uita la toate specificatiile jocurilor si vei afla singur care iti merge si care nu!