| coosmin24 a întrebat:

Cate ore petreci in fata calculatorului.Este bine sau rau sa stai mai mult? Cu ce va petreceti timpul liber?

Răspuns Câştigător
| Natassha a răspuns:

La calculator nu stau mai mult de o ora jumatate pe zi.
In timpul liber imi scriu temele si citesc, pana nu mai pot.

25 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Cam mult pentru cata treaba am.Trebuie sa ma smulg, sa zic: GATA, ca sa inchid calculatorul!

Elianna
| Elianna a răspuns:

Prea multe! Nu e bine deloc! In timpul liber imi place sa gradinaresc, ca tot a venit primavara, sa ma plimb...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Destul de mult, a aparut o oarecare dependenta. Daca vine caldura voi sta mai mult pe afara in gradina asa ca voi sta la calculator doar seara.

| AvalohAlyn a răspuns:

Eu petrec foarte mult in fata calculatorului stand pe internet si documentandu-ma, uitandu-ma la meciurile de fotbal straine dar si conversand cu prietenii.Petrec peste 6 ore pe zi.Recunosc ca dauneaza asta si de aceea am si probleme cu ochii.Nu e bine deloc sa stai mult in fata calculatorului, provoaca dependenta dar si probleme de sanatate:vederea, strambarea coloanei vertebrale etc. Dar totusi are si aspecte pozitive:informarea. Datoria internetului si calculatorului m-am simtit bine jucand unele jocuri, informandu-ma despre diverse subiecte sau ascultand cele mai noi melodii preferate si totodata uitandu-ma la filme foarte interesante pe care le-am tras de pe internet. Timpul liber il mai petrec cu cititul cartilor, gatitul(chiar daca sunt tanar) dar si fotbalul afara dar mai rar.Astept sa vina vara sa ies mai mult afara.

| 334499 a răspuns:

Multe. logic ca e rau pentru ochi.

| MariuZ a răspuns:

8-10 h la serviciu si inca vreo 2 acasa. zilnic. happy

| craniul a răspuns:

3 ore in timpu saptamanii in fiecare zii si in timpu liber vreo 8-9 ore

| Green a răspuns:

Cam 3-4 ore pe zi.
Pai ascult muzica, messenger, TPU, jocuri online, filme si cateodata proiecte pentru scoala happy
Nu ar fi mai bine sa stau mai mult.
Si asa stau mult mai mult ca acum 2 ani.

| johnny_1840 a răspuns:

Pai depinde aici, daca ai un servici unde implica statul la pc ore in sir si alta e sa stai sa joci counter strike condition zero sau gta 2 laughing)) nu 2 laughing)

| sy46 a răspuns:

De obicei aprind pc-ul daca este prea tarziu pentru a mai face ceva, sau am nevoie.
Aveam vremuri cand stateam exagerat de mult, dar mi-a trecut; prefer sa merg la sala decat sa stau in fata monitorului.
In timpul liber, cum am mai spus, prefer sa merg la sala, iar vara, dimineata tenis, dupa-masa la strand iar seara la inot.

| romanionu a răspuns:

Imi place sa belesc ochii.

| just|breathe a răspuns:

Pai eu stau cam 3-4 ore /zi si stiu ca e cam mult si nu e bine.In timpul liber stau pe net, la TV sau citesc.As iesi si pe afara dar nu am cu cine.

| coosmin24 explică:

Cam mult dupa cum am vazut.Si eu eram disperat atunci cand mi-am luat calucalator si mi-am bagat net dar dupa un timp m-am plictisit. 2 ore media pe zi-max 3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In week-end de la 11 dimineata pana la 12 seara [ daca nu ies undeva]. In cursul saptamanii de la 6 la 11 seara.Nu,nu este bine sa stai mult timp in fata calculatorului pentru ca iti strici vederea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obicei:muzica, jocuri, cateodata teme pentru scoala:d, filme.Cam 3-4 ore/zi. U?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cursul saptamanii-seara. In weekend: seara si dimineata.
Dupa cat se vede, statul la calculator nu prea ajuta(in majoritatea cazurilor). Si copiii trateaza cu indiferenta invatatura, sportul, dar si adultii incep sa-si creez o noua viata online.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Petrec cca 10 ore in fata calculatorul de ceva ani, asta mi-e meseria, nu se intampla nimic, exista ceva protectii pentru ochi, sunt bine gandite.
Timpul liber putin cam tot pe aici, foarte rar ies cu prietenele, nu am timp, sau merg la cimitir la ai mei, asta inseamna 4 ore de drum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu imi petrec tinpul liber pe mess si pe net

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam cate ores este indicat sa stai pe zi in fata calculatorului? imi poate spune cineva va rog...ma tem sa nu trebuiasca sa port ochelari

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

V-am luat pe toti... de la 14:00 pana la 22:00 pauza pana la 02:00 si de la 02:00 la 08:00 ZILNIC

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am stricat ochii din cauza calculatorului. stadeam in fiecare zi aproape cateva ore la calc. si de 2 ani am obs ca nu vad la indepartare trebuie sa imi fac ochelari... calc il am din 2005 deci cam 5 ani si ceva mi-am stricat ochii... acum regret recunosc ca am facut ceea mai mare prostie da nu am ce face
mentionez inainte sa imi iau calculatorul chiar m-am dus la ontrol la ochii si vedeam ft bine si de la distanta. dar acum... nu vad tocmai bine (de la distanta)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam dela 1 pana la 1 noaptea voi e rau statul la calculator in wekkend prefer sa ies ci prietenele mele la mall voi?

| carina_2391 a răspuns:

1ora

| Decod a răspuns:

Petrec cca 2-3 ore pe zi si parerea mea este ca ar trebui fratilor sa va luati si voi o prietena!