| taineamea a întrebat:

Cate ore se fac cu masina din Mamaia pana in Craiova?

Răspuns Câştigător
| cammm a răspuns:

Intre Mamaia si Craiova sunt 468 km

Daca mergi in medie cu 60-70 la ora faci 7 ore

daca mergi in medie cu 90 la ora faci cam ore jumate.

Cu placere

| taineamea explică (pentru cammm):

Multumesc! Cate ore faci daca mergi cu 90km la ora? Si asta daca pleci dimineata la 5-6 sa zicem banuiesc, ca mai tarziu e aglomeratie ma gandescmai ales in Bucuresti sau pe centura.

| cammm a răspuns (pentru taineamea):

Faci cam 5, 2 ore daca mergi constant cu 90 de km happy

| taineamea explică (pentru cammm):

Mersi mult! Stii cumva cum a fost si vremea in Mamaia la inceputul saptamanii? Incerc sa descopar o minciuna, stiu ca pare ciudat dar asta e... laughing

| cammm a răspuns (pentru taineamea):

Ce minciuna? laughing Habar n-am, nu am fost prin Mamaiabatting eyelashes

Mersi anticipat de funda big grin

| taineamea explică (pentru cammm):

Nu o minciuna a ta, stai linistit ci a unui amic laughing

| cammm a răspuns (pentru taineamea):

Stiu ca nu a mea. Uite aici VREMEA de atunci cred ca e corecta
http://vremea.acasa.ro/vremea-mamaia1/2012/iulie

Cu placere:)

| taineamea explică (pentru cammm):

Mersi, ti-am dat si funda pentru primul raspuns desi nu era complet ca ai uitat sa treci 5 big grin

13 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

4-6 ore

| taineamea explică (pentru Miauti):

Asta ziua sau noaptea? Ma gandesc ca noaptea nu e asa aglomerat. Poate daca pleci de dimineata la 5-6 ajungi in 6 ore, nu?

| Miauti a răspuns (pentru taineamea):

Indiferent cum pleci tot in 4-6 ore, deoarece cand intri in oras e aglomeratie.

| Miauti a răspuns:

Poti face alceva mai interesant... inchiriezi un elicopter pentru 1-2 ore si ajungi la destinatie.

100 euro/ora

| taineamea explică (pentru Miauti):

Mersi pentru sfat insa nu vreau sa parcurg distanta asta ci vrea sa verific ceva...mai corect spus sa descopar o minciuna. Daca ai stii cum a fost vremea luni si marti in Mamaia ar fi perfect laughing

| aurasflorin11 a răspuns:

6-7 ore! s-ar putea si 8!