| SmarandaangelOAIIOO a întrebat:

Caut modele de reclamatie la protectia consumatorului! Nu vreau linkuri doar daca sunt bune reclamatiile! ajutati-ma va rog! Dau funda + vot! urgent

2 răspunsuri:
| MarianAsh a răspuns:

RECLAMATIE

1.Numele şi prenumele ______________________________________

Adresa __________________________________________________

Nr. telefon _______________________

2. Denumirea şi adresa agentului economic care a comercializat produsul sau a prestat serviciul __________________________________________________________

3) Produsul sau serviciul reclamat (elemente de identificare şi caracterizare)
__________________________________________________________

4. Data achizitionarii produsului / serviciului_________________________

5. Detalii cu privire la deficientele reclamate:________________________

6. Pretentiile reclamantului:______________________________________

7. Documente probatorii anexate:_________________________________

si, daca este cazul - de exemplu atunci cand duceti la sediul comisariatului produse alimentare stricate

8. Produse predate pentru efectuarea cercetarii şi starea calitativa a acestora:
___________________________________________________________

Data si semnatura dvs.

| EvaneSScence a răspuns:

Mai bine mergi la ei la sediu si iti dau ei un formular cu toate detaliile.