| Master2001 a întrebat:

Ce ai nevoie sau ce trebuie să faci pas cu pas la ce scoala etc ca sa devii polițist? Sau ceva in domeniul asta, ofițer sergent la pentinteciar sa ai grija de aia sa i pazesti de fapt

4 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Trebuie sa crezi in motto-ul tuturor fortelor de ordine de pretutindeni:

"NU-I BATUTA CA LA NOI"

big grin

| florin926481f a răspuns:

Urmezi o scoala/academie de ofireri/subofiteri si gata
Ps:dai admitere la romana, istorie si engleza

| Lovelypeaches100 a răspuns:

Sa inveti bine la istorie si romana, evident sa fii un atlet, academia este aceeasi

| Mentox a răspuns:

Bună! Când eram în clasa a 11-a mă hotărâsem și eu să devin polițistă și mi-am propus să mă axez foarte mult pe învățarea limbii engleze la perfecție, a limbii române și a istoriei (voiam la Academia de Poliție). Bineînțeles va trebui să te pregătești și fizic foarte bine pentru proba sportivă, vei trece de asemenea prin proba medicală unde trebuie să îndeplinești cerințele de înălțime care diferă la fiecare facultate din cadrul Academiei și urmează psihologicul care sună destul de banal, dar nu este deloc. Acolo se pică cel mai mare număr de candidați. Sper că te-am putut ajuta! Baftă multă pe viitor!