| anduta1999 a întrebat:

Ce credeti despre Dumnezeu cel care a creat lumea funda +vot

5 răspunsuri:
| cotcodac4 a răspuns:

Bla bla bla voi mai credeti in mos craciun crestinismul a aparut acum vreo 3800 anii si sa diversificat in mai multe religii. ce ziceti de musulmani sau budistii ca si ei zic ca alor e adevarata cate culturi de religii nu au fost si mai sunt

| ANAHsneaman a răspuns:

Un lucru stiu sigur acela ca el a creat lumea cu dragoste ia oferit omului cel mai pretuit dar cel al vietii dumnezeu ne iubeste pe toti fiindca toti suntem fii/ficele lui. big grin

| alexandra2859 a răspuns:

Nu dumnezeu a creat lumea trebuie sa invatati asta...

| alin2007 a răspuns:

Natura(dumnezeu)

| roxi96 a răspuns:

Nu am o parere despre El, dar un lucru stiu sigur : " Dumnezeu este iubire " 1Ioan 4:8