| Gabriel_Bogdan_2001 a întrebat:

Ce credeti despre sfarsitul lumii? Au anuntat la televizor ca pe 16 februarie 2017 vine sfarsitul lumii.Credeti ca este adevarat.

38 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

De cand am intrat in anul 2000 tot se anunta sfarsitul lumii laughing. In fiecare an spun asta, desi pentru bani si stiri de cacao lansate pe internet face oricine sa duca lumea in eroare. Nu mai crede in bazaconiile pe care le citesti pe internet ori pe la stirile tv.

| mihai69 a răspuns:

Pe stil nou, sau pe ăla vechi?

| zurick a răspuns:

Cum sa vina sfarsitul lumii si eu sa nu apuc sa iau bacul? Asa ceva e imposibil laughing)
Fii calm, posibilitatea ca cineva sa prezica momentul cand o sa disparem si acesta sa fie si recent e infima.Asa ca nu-ti face griji pentru o problema ce nu exista.

| untu a răspuns:

Prostii! Nu este adevarat,pentru ca nu stie nimeni data precisa nici Iisus Hristos,nici Sfintii, nici ingerii in afara de Dumnezeul-Tatal, Creatorul Cerului si al Pamantului! Numai El hotareste cand va fi sfarsitul! Sfarsitul va veni pe neasteptate ca un hot noaptea! De asta trebuie sa veghem in fiecare seara cu rugaciunea TATAL NOSTRU si ingerii nostri pazitori ne vegheaza somnul de noapte! Stati linistit, cu rugaciuni nu se va intampla nimic! Cu siguranta ati auzit povestea cu Petrica cel mincinos care striga de multe ori ca vine lupul la stana, nimeni nu mai crede si pana la urma Petrica cel mincinos a fost mancat de lup!

| deeeaqq a răspuns:

Adevărat ca și în 2012.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Minciuni.
Pe 17 februarie vine.

| DaniTDCI a răspuns:

Daca ai sta sa te gandesti ca din 2009 sau 2010 tot se anunta ca va veni sfarsitul lumii. nu trebuie sa crezi in tampeniile lor, de oarece nu sunt adevarate

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In fiecare an se anunta sfarsitul lumii, stai calm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa nu. La fel de adevarat ca ala din 2012

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă au anunțat la TV atunci înseamnă că așa va fi. Pregătește-ți niște provizii de apă și mâncare, ia tot ce ai prin casă de valoare și hai la mine în buncăr. Mă vei putea ajuta să termin racheta pentru a putea merge în căutarea altei lumi. Uită-te la filmele Interstellar și 2012. Te vor ajuta în a supraviețui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt, sfarsitul lumii va fi pe 5 februarie cand whats app va lansa notificare de screenshot la mesaje.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am auzit ca pe 31 februarierolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| OnePiece a răspuns:

Sfarsitul lumii este o abominatie mult folosita de presa in ultimul timp pentru a emite cat mai mult senzational posibil, in scopul nelinistirii clientilor ca sa-i faca sa dea clic pe acele linkuri pe care le pun pe Facebook, ca sa faca trafic si sa-si maximizeze profiturile. Fac asta de prin 2009.

Fii atent la linkurile pe care le apesi si incearca sa nu mai urmaresti astfel de pagini pe Facebook.

| Nitroblast a răspuns:

Schimba canalul. Vezi ca ai uitat televizorul pe postul cu brainwash si rahaturi.

| WxRo a răspuns:

Daca e de la tv clar e adevarat! deci ..pregateste-te! Pfooo

| FluturicaMicaMica a răspuns:

Nu cred. Ziceau că va veni apocalipsa și în 2016.

| Adiq a răspuns:

Pana acum s-a anuntat ca vine sfarsitul lumii de 5-6 ori, poti sa te gandesti si tu daca e adevarat sau nu.

| Pizzaislife a răspuns:

Nu va fi nu tot ce se zice e real

| andreit05 a răspuns:

Normal ca nu-i adevarat! straight face

| WLMA a răspuns:

Chiar mă întrebam când cade anul ăsta. Anul trecut a fost prin noiembrie parcă.

| PavelLarisaIonela a răspuns:

Nu crede tâmpeniile lor. Nu e adevărat.

| Gabriel_Bogdan_2001 explică (pentru PavelLarisaIonela):

Nu ii cred.Dar am vrut sa vad parerile voastre>

| PavelLarisaIonela a răspuns (pentru Gabriel_Bogdan_2001):

Foarte bine. Nici sa nu-i crezi, nu este adevărat.

| RianaAlexia a răspuns:

Da,de ce nu? Nu cred pentru ca arata ei, ci pentru ca e posibil ca asta sa se intample oricand.Macar apuc sa imi sarbatoresc ziua

| muntelezion a răspuns:

Pe 13 septembrie, dupa spusele unui astronom, s-ar arata o scena prezenta din Apocalipsa lui Ioan, capitolul 17.

| Valentin15 a răspuns:

Nu, daca stai sa te gandesti tot murim de 9 ani incoace, fiecare asa zica data a mortii mereu a fost falsa asa ca nu e nevoie de panica...
Data de 16.01. 2017 va fi ca oricare alta zii.

| JQuery a răspuns:

Nu e panica man laughing

| Iuuuulianaaaaa a răspuns:

Nu, nu mai crede alte prostii.