| USwinter a întrebat:

Voi credeti ca vine sfarsitul lumii pe 23 septembrie 2017?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu numai ca NU CRED dar sunt FOARTE SIGUR ca nu o sa vina nici un sfarsit al lumii pe 23.09. 2017.
De multi ani (chiar anterior anului 1000) au fost anuntate sfarsituri ale lumii, uneori chiar de mai multe ori intr-un an si totusi nu au avut loc.
Toate aceste anunturi sunt elucubratii sau farse, nimic stiintific sau serios.

11 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Absolut NU.

| doctorandus a răspuns:

In fiecare an vine sfarsitul lumii, obisnuieste-te cu asta.

| danay72 a răspuns:

Nu. Sfârșitul vine când a stabilit Dumnezeu. Oamenii nu stiu ziua și ora.

| Kaℓi a răspuns:

Da? de asta n-am auzit. Naspa, am un eveniment atunci...

| Mayhem666 a răspuns:

Uite ca e deja 23, si suntem tot aici. Primul tip care a raspuns, a avut dreptate, hehehe.

| xerxes1 a răspuns:

Aiurea.
Anul acesta sfarsitul lumii pica pe 25 septembrie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum sa nu. La fel de adevarat ca 21.12. 2012. Toti vorbim din morminte acum. Nu vezi ca ai viteza (la internet) mai buna de acolo? Ce naiba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, pentru ca e aniversarea unei colege.

| Chernobyl a răspuns:

Nu cred ca vine numai Dumnezeu stie.

| Curioasa12349 a răspuns:

Nu știu nu vom știi niciodată ce să credem pentru că se zice că numai Dumnezeu știe. Plus că știrile nu sunt întotdeauna adevărate dar dacă ar veni un mare păcat. insa si un nou inceput! Funda?

| mentholinks a răspuns (pentru Curioasa12349):

Bravo, ai funda.