| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti e lumea credincioasa in strainatate fata de romania?

3 răspunsuri:
| Annaid a răspuns:

In Romania inca oamenii mai practica aceleasi traditii ca si acum 200 ani. Consider ca Romania este o tara cu oameni credinciosi, poate unii dintre cei mai credinciosi oameni din Europa. Asta nu inseamna ca sunt si de accord cu credinta si obiceiurile lor. Pentru mine, traditiile sunt ca si rezolvarea unor probleme care nu exista.

| Satana a răspuns:

Religia e un rahat. Dumnezeu nu exista. Crestinii sunt niste lasi, care se ascund cand dau de greu in spatele unei iluzii.

Romania e o tara de cretini. 90% din populatie crede in dumnezeu.
Bisericile trebuie arse, iar religia trebuie interzisa in scoli. Copii au dreptul de a`si trai viata fara gandul ca cineva ii va pedepsi.

| ionif a răspuns:

Pentru ca la noi au aparut foarte multe secte!