| njohn a întrebat:

Ce curs de calificare imi recomandati sa fac; care sa fie cautat, cat timp dureaza si cat costa, detalii

4 răspunsuri:
| djhateme a răspuns:

Banuiesc ca te referi la facultate,nu? daca e vorba de facultate, nu e nimeni mai in masura decat tine sa aleaga, dar parerea mea ar fi sa alegi ceva care iti place, si ceva care sa aiba viitor, daca planuiesti sa ramai in Romania.Eu am facut Geografia Turismului,o facultate buna, cu perspectiva, cred. dar poti alege ceva Informatica, Drept, sau sa incerci si la Medicina (ceea ce e cam scump si cam greu)

| njohn explică (pentru djhateme):

Un curs de calificare

| djhateme a răspuns (pentru njohn):

Cursuri de calificare gasesti si online, pe diferite site-uri de specializare.UN site bun este www.eurocor.ro,care iti dau diplome aprobate de Ministerul Educatiei.Si ca si cost, difera de la curs la curs. Daca vrei sa faci un curs de Ospatar, o sa fie mai ieftin decat un curs de Bucatar, sau ceva de genu.Singura problema este ca, examenul final pentru diploma se da la sediul lor principal, face-to-face

| PappaBear a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa te califici intr-o meserie care-ti palce. In ceea ce priveste detaliile, poti afla mai multe informatii pe diferite site-uri ca acesta:
http://sbinfo.ro/