| sellyz a întrebat:

Ce diferenta de fus orar este in Brazilia fata de Romania?

Răspuns Câştigător
| popeasca a răspuns:

In Brazilia acum e 10:41 dimineata si la noi e 16:41. Deci sint cu 6 ore in urma noastra. Funda?

13 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Depinde de zona, sunt cu intre 1 si 4 ore inaintea orei din Ro.[1 ora in insulele atlantice, 3ore in est si 4 ore in vestul tarii].

| popeasca a răspuns (pentru a1doru):

Cum sa fie doar o ora, cand avem diferenta de o ora intre noi si Europa centrala (inclusiv Ungaria care e langa noi), iar Brazilia e pe partea cealalta de Atlantic? Mai documenteaza-te...

Alte răspunsuri
| popeasca a răspuns (pentru a1doru):

- 1 ora fata de GMT. La care mai adaugi faptul ca Romania e +2 ore fata de GMT. Si vezi ce iese. Habar nu ai si nici macar nu vezi.

| popeasca a răspuns (pentru a1doru):

Si in caz ca nici asa nu ai inteles cum se calculeaza, iti spun eu ca da 3 ore diferenta intre insulele alea si Romania. Ale naibii insule sunt tocmai in Atlantic.

| Ballet a răspuns:

Buna.
Cam 6 ore :')
Succes.

| popeasca a răspuns:

De fapt cum mai spunea si Shostopper, Brazilia e mare si are mai multe fuse orare. Capitala Braziliei e cu 6 ore in urma Romaniei.

Dar mai detaliat:
Brazilia(insulele Atlantice) = GMT -1 ora, iar vara GMT -2 ore (ora de vara)

Brazilia(Est) = GMT -3 ore, GMT -1 ora(ora de vara)
Brazilia(Vest) GMT -4 ore, GMT -3 ore(ora de vara)
Romania = GMT +2ore
Din asta calculezi diferenta.

| faramatania a răspuns:

Diferenţa este de 6 ore, vezi mai jos, ora exactă în Brazilia:
http://www.krs2007.com/......asilia.php

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In Brazilia este cu 5-6 ore mai devreme decat Romania, asta depinde si de ce oras, pentru ca Brazilia este o tara mare.

| Pimpux a răspuns:

-4 / -5 ore

| gabi13579 a răspuns:

In brazilia e cu 6 ore mai devreme decat in Romania

| activ a răspuns:

4 ore