| elenaangela12 a întrebat:

Ce diferenta de ore este intre los angeles si romania?

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Http://www.krs2007.com/......ngeles.php
10 ore diferenta! Bafta!

| Dannyjj a răspuns:

Sunt 10 ore diferenţă, Los Angeles (GMT - 8), Bucureşti (GMT + 2).

| Amorezatul a răspuns:

Este o difereta de 11 Ore. Ei au o diferenta de -8 ore fata de greenwich (meridianul 0) iar Romania are +2 diferenta intre timpul local si cel global. Daca la noi este ora 15:00 In los Angeles este ora 05.00 dimineara!
Intre fiecare meridian de pe glob este o diferenta de 4 minute. (daca calculezi 4 minute * 360 numarl meridianelor si imparti la 24 vei vedea ca o ora are 60 de minute)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreo 11 sau 12 ore

| alexandra_1532 a răspuns:

9 ore