| BiancaBiby123456 a întrebat:

Ce e ala un slideshow? FUNDAwinking

Răspuns Câştigător
| anonimgirl98 a răspuns:

Ai lucrat vreodată cu un PowerPoint? Ei bine, slideshow provine din două cuvine:
slide-diapozitiv(Imagine fotografică pozitivă realizată pe un film sau pe o placă transparentă, care este apoi proiectată pe un ecran, cu ajutorul diascopului) şi show-a arăta.Prin urmare, slideshowul este o înlănţuire de imagini din astea. Dacă ai lucrat cu PowerPoint ştii despre ce vorbesc. Uite, poţi descărca de pe acest site nişte slideshow-uri, ca să te lămureşti mai bine:)
http://www.nicepps.ro/

Fiecare imagine prezentată este un slide.Totalitatea acestor imagini alcătuieşte un slideshow. Sper că te-am ajutat!:)

7 răspunsuri:
| CrissuCristina a răspuns:

Un sir de poze.

| FunkyPeach a răspuns:

Un slideshow consta in prezentarea unor poze intr-un fisier pdf [powerpoint]. de obicei au un interval intre care se schimba pozele. poti adauga si text daca vrei.

| rutanklan a răspuns:

O inlantuire de diapozitive.

| zuzualina a răspuns:

Prezentarea slide-urilor in power point

| zuzualina a răspuns (pentru zuzualina):

Slide show = poze adaugate intr-un text care vrea sa exprime ceva

| temugin a răspuns:

Poze una dupa alta!
slide-a aluneca
show-show
un show de poze adica

| mnyy a răspuns:

Slideshow se foloseste mai mult la programul powerpoint, cand vrei sa prezinti ceva un proiect de exemplu...sau la anumite programe cu care vezi pozele au optiunea de slideshow pentru a schimba la urmatoarea poza, de exemplu dupa 3 sec.