| Zøєy a întrebat:

Ce este mai exact Anarchy [Anarhie]? Okay.Stiu ca inseamna nesupunere, haos, respingerea oricarei legi... Dar cine a venit cu idea asta? De la cine a pornit toata chestia asta cu Anarchy?

P. S. Nu vreau copy/paste de pe netwinking. Am citit si eu dar n-am gasit ce vroiam sa stiu...

Thanks si pentru cei care n-au un raspuns si au pierdut cateva secunde din viata citind intrebareahappywinking

Si logic, Fundoi,[+] votwinking

Răspuns Câştigător
| CristiVssMămăligă a răspuns:

Anarhia nu crede nici in D.zeu nici in Satana.Un fel de religie independenta fara un conducator.

1 răspuns:
| eu2099 a răspuns:

Anarhia nu prezinta HAOS sau FARADELEGE, anarhia prezinta o societate care se bazeaza pe voluntariat, care nu are niciun conducator si o religie anume... Si a fost o idee dezvoltata la fel ca si comunismul, o idee care pare perfecta, insa, datorita mintii inferioare al omului, nu poate fi pusa in practica... happy