| Valy9999 a întrebat:

Ce facultati recomandati? Ce parere avedi despre ASE?

3 răspunsuri:
| Ghost963 a răspuns:

ASE-ul ii o universitate cu facultati usoare.Cea mai buna meserie pe care o poti urma este cea de contabil.Iti recomand facultatile de litere(la limbi straine), automatica si calculatoare(exista facultati care nu-ti cer multa matematica in cazul in care nu te descurci), medicina sau cele de la Poli.

| Valy9999 explică (pentru Ghost963):

De calculatoare ce facultati recomanzi?

| Ilaria_Turturica_1973 a răspuns:

Sunt studenta la ASE la Marketing si iti spun din proprie experienta ca mi-a lasat un gust foarte amar. Mult dezinteres din partea profesorilor, daca ai putea sa invetu singur toate materiile fara ca ei sa se prezinte la facultate ar fi perfect. Examenele foarte grele si daca nu stii matematica perfect risti sa nu treci nici macar anul. Am ales Mrk pentru ca am inteles ca e mai usor decat in alta parte, gresit. In ASE primul an e trunchi comun si faci tot ce tine de matematica si contabilitate la un nivel foarte avansat. Eu nu ti-as recomanda ASE-ul.