| Brotacelu a întrebat:

Ce fel de brad preferati sa cumparati pentru craciun?
Brad, molid, pin[am vazut ca se practica si pin-ul] sau unul artificial?

Răspuns Câştigător
| Aurelia a răspuns:

De obicei familia mea cumpără un molid de Crăciun, şi adevărul este că eu nici nu văd diferenţa dintre cum arată un molid, şi cum arată un brad, deşi aş vrea să avem şi un brad adevărat.

Pin nu am văzut la nimeni, însă eu nu cred că e potrivit pentru Crăciun, chiar dacă este un copac frumos. Iar bradul artificial e şi el drăguţ şi util în felul lui, cu toate că bradul natural este cel mai frumos şi potrivit pentru a fi împodobit în seara de Crăciun.

12 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Ai mei au unul artificial, mi se pare aiurea sa tai un copac pe care il arunci in cateva zile... Eu o sa imi iau anul asta unul mic, la ghiveci; nu stiu daca e brad, dar e verde si miroase a padure.

| Flav a răspuns:

La mine-n familie, an de an s-a luat brad natural si l-am impodobit cu dulciuri si globuri. Cred ca si anul vom face la fel, fiindca mirosul de la cel natural nu se compara cu nimic.happy

| JeSa a răspuns:

Intotdeauna cel natural, deoarece mirosul lui si cel de portocale imi trezesc sentimentele fata de traditie (Sf. Craciun ). Dar tu ce brad preferi?

| Brotacelu explică:

@JeSsYkA eu pana acu vreo 4-5 ani am avut natural, de 4 ani incoa am artificial si iau spray de camera cu miros de brad, e foarte ECO happy

| hândel a răspuns:

Are-n supermarket (carre4) brad artificial, care arata mult mai bine decat unul natural. Recomand artificial. Niciodata n-am cumparat natural, si niciodata n-o voi face, pentru. ca, nu sunt de acord cu taierea brazilor.

| Criiss16 a răspuns:

Când eram în România mereu de Crăciun aveam brad natural, dar aici, am un brad artificial.sad

| 31957319 a răspuns:

Stiind ca la noi brazii, arata ca orice ai vrea, dar nu ca un brad, eu mi-am cumparat unul artificial-optic. Arata mult mai superb ca aspect.

| scumpikkk a răspuns:

Parintii mei cumpara in fiecare an doar brad natural. mie mi se pare aiurea, in primul rand maxim o saptamana trebuie sa-l arunci...(ai cheltuit bani degeaba)...al doilea rand pe cel artificial poti sa -l decorezi cum vrei tu adica iti reglezi tu crengile si al treilea rand cel artificial nu face mizerie, sper ca ti-am fost putin de ajutor.tongue

| hasegawa a răspuns:

Cred ca in momentul de fata ar trebui sa gandim in modul ecologic si nu in ce ne-ar placea, in jpoania de pilda daca cumperi brad adevarat platesti 20$ pe el si nu sute ca in romania, ti-l dau in ghiveci iar cand ai terminat cu el, el returnezi magazinului iar de suma platita faci cumparaturi.Il prefer pe cel artificial, are o coroana superba, nu fac mizerie, iar in tipul in care nu-l folosesc este pus intr-o cutie micuta care nu ocupa loc, se desface in patru bucati. spunea cineva de sprei cu miros de brad, insa poti folosi lumanarii cu aroma de brad, se gasesc in toate magazinele si mai ales au un efect de milioane pentru seara de craciun sau cand iti vin musafirii

| allinaraicu a răspuns:

Artificial nu e pe placul meu, dar stii cum fiecare cu dorintele sale.Insa mie imi place la nebunie cind intru in casa vad un brad natural impodobit frumos, iar mirosul...mmm mirosul e ceva special. Dar mai exact la intrebarea ta:noi anul trecut am avut pin. S-a tinut foarte bine, ace pe joc practic nu au fost, deci se scutura mai greu, mirosul imbatator estewinking
Bradul insa se scutura repede si dupa el ai de strins ace, un an intreg tot gasesti cind faci curatenie.Asa ca opteaza pentru pin, caci e mai trainic si are acele mai lungi-se priveste mult mai frumos.Succes.Si sarbatori fericite!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anul asta am cumparat cactus, venea mos craciun beat si culca bradul la podea pentru a putea dormi pe el, cica eu sunt ultimu pe lista si la mine se poate odihni straight face
La anul iau salcam si tot asa, poate se simte sa doarma pe canapea sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am aritifcial. happy