| SERIALS a întrebat:

Ce fel de profesie au acei ce subtitreaza serialele si filmele la televiziune?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt traducători sau mai bine autorizați ca translatori!
Pa, pa.

| OnuOnulică a răspuns:

Salut!
Se numesc traslatoriwinking

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Traducatori

| OoBunnyoO a răspuns:

Traducatori, banuiesc.

| CartofiorDulce a răspuns:

Traducatori.

| danutzz008 a răspuns:

Traducator - Persoană specializată în traducerea textelor scrise.
Translator - Persoană specializată în traducerea orală, mijlocind comunicarea între oameni care vorbesc limbi diferite.
Sursa: dexonline.ro

Oricum cele doua cuvinte sunt sinonime, asadar depinde de context.

| Scurtu_Catalin_1969 a răspuns:

Cred ca au terminat filologia, cred ca translatori. oricum castiga bine.