| adrianpetrican a întrebat:

Ce greutate trebuie sa aiba un barbat de 30 de ani pentru putea fi inrolat in armata in cazul unui atac al rusilor? Eu am 53

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu conteaza, o sa te i.a direct pentru ca nu e suficient personal militar

| Simpatic a răspuns:

Unii ar face orice ca sa scape de armata happy
Imi amintesc ca acum multi ani m-am dus in armata sa ma inrolez si ma trimiteau sa fac scoala la dracu in praznic, acum daca vin sa ma incorporeze le arat degetul mijlociu!
2 la mana nu vor baga pe nimeni in razboi cu rusii, nu poti sa faci instruire 10 zile si sa lupti cu soldati care fac asta de ani de zile, plus de asta avem concentrati cateva mii de soldati ai NATO la noi in tara care stau si ATARNA platiti pe salarii si mancarea din banii tarii noastre, nu cum afirma altii ca sunt platiti de guvernul SUA! Nu, de noi sunt platiti! Aia trebuiesc primii sa raspunda in caz de razboi.
Dar Rusia nu va ataca un stat membru NATO, armata lor este la pamant, ei au ucis civili, si doar prin bombardamente au realizat pagube, cand a fost de lupta corp la corp au fost facuti praf, ce sanse ar mai avea ei in lupta cu o armata echipata cum e cea a Statelor Unite? Zero.
Rusia o sa piarda razboiul din Ucraina cu siguranta!
Acum eu nu stiu cine va plati pagubele facute acolo si reconstructia Ucrainei? Oligarhii rusi sau tarile membre UE?
Tare imi e teama ca iar vom fi luati de fraieri si vom plati sute de milioane de euro fiecare tara membra UE sa refacem ucraina ca deah doar sunt fratii nostri

Cand e nevoie de bani sa dam la altii romanul e frate cu toti : cu Rep.Moldova, cu Congo, cu Ucraina, cu Franta...cand e sa fim noi ajutati nimeni numai e frate cu romanul. Toate membrele UE dau bani tarii noastre dar cu imprumut si dobandawinking

| Mosotti a răspuns:

Nu conteaza greutatea, conteaza doar varsta, sa n-ai boli psihice, diabet.

Uite aici legea cu cine e inapt si cine nu:

https://legislatie.just.ro/Public/DetaliiDocumentAfis/145748

Aia e pentru armata, cred ca si pentru razboi e valabil. Citeste atent tabelul ala de mai jos.

Si tot nu mi-e clar, se iau barbatii intre 18 si 35 sau intre 18 si 60?! Ca auzisem de 18-60.

| Frank51 a răspuns:

Îmi zici și mie secretul că eu am aproape 80kg m-am îngrășat 12kg într-un an laughing

| oglindasultanului a răspuns:

Probabil ca-i scapa pe supraponderalii care nu-s in stare sa miste.

| Yuoia a răspuns:

Nu exista nici o limita de greutate (superioara sau inferioara) sau de inaltime. In caz de, toti barbatii vor fi mobilizati. Si femeile care sunt in rezerva. Toti pana la varsta stabilita atunci si care se poate modifica la nevoie.

| nukeyly a răspuns:

? toti barbatii. pai depinde:

Nu cred ca merita sa scazi la 25 de kg de la vreo 50 60 70 normal, deci o varianta mai logica ar fi.

Preventiv iti poti scoate o foaie de la medic ca esti ne-centrat, ex: ca vezi viitorul neinplinit si auzi voci care te indeamna sa-l schimbi si nu le poti rezista, fara motiv devi instabil, eventual fa sa fi internat in cateva ori clinici de psihiatrie si cu siguranta n-o sa te ia sa te puna sa pazesti un depozit de munitie.

| sparklingqueen a răspuns:

Nu exista limita de greutate

| BullseyeShot a răspuns:

Nu ştiu sigur dacă existā vreo "greutate optimă" pentru armată, dar mi se pare destul de ciudat să ai doar 53 de kg la 30 de ani.
Acum greutatea depinde şi de ce înălțime ai.

| Mosotti a răspuns (pentru BullseyeShot):

De ce sa fie ciudat sa aiba 53 kg la 30 ani? Poti avea oricand 53 de kg, depinde si ce inaltime are. Greutatea nu depinde de varsta.