| anonim_4396 a întrebat:

Ce grupa de muschi conteaza mai mult? Muschii abdomenului sau bicepsul? Ofer funda + vot si de ce.

Răspuns Câştigător
| BeHappyOriceArFi a răspuns:

laughing))),scuze ca mam ras dar ce intrebare e asta?
Toate grupele de muschis sunt importante, fiecare muschi al corpului uman are scopul sau...
Abdomenul e bun findca te ajuta la alergat, pentru gimnastica iar e bun si pentru foarte multe alte lucruri.
Bicepsul e bun findca ai forta in maini pentru a ridica ceva, pentru "pumn de fier" si multe alte lucruri.
Faza este ca nici una dintre aceste 2 grupe nu se ajuta intre ele, fiecare are scopul lui, acum ai inteles cum sta treaba?

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Toti muschii sunt importanti. Nu e niciunul pus acolo de decor. Nu stiu ce vrei tu sa afli, de fapt, dar, cu siguranta, nu prea stii cum sa intrebi.

| DarkBlood32 a răspuns:

Tu numai intrebari d-astea pui? Mai lasa-ne.

| skirlex a răspuns:

Http://www.biceps.ro/ sper ca te va ajuta:D