| Rares_1833 a întrebat:

Ce inseamna cuvantul CRONIC?
De Ex: Manifestare Cronica

Răspuns Câştigător
| justmeesb a răspuns:

Care are o evoluție lentă, care are un caracter de durată. Care se prelungeşte multă vreme și nu mai poate fi ușor înlăturat.

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ceva care dureaza, ca o boala pe care o poti controla cu medicamente, dar de care nu te vindeci niciodata.

| RaLuCa_7165 a răspuns:

Dintre cate stiu eu de pe la orele de istorie cronicari erau cei care scriau povestile istoricesti(un fel de ziaristi in ziua de azi)da poate ca acest cuvant are mai multe intelesuri nu stiusad

| Iasssmy_5402 a răspuns:

Care durează de mult timp; cu evoluție lentă și de durată.

| danu145 a răspuns:

Cronica insemna povestire familei in