| NobodyD a întrebat:

Ce inseamna daca visez sange? (sangele meu)

Răspuns Câştigător
| Shaoran a răspuns:

Poti sta linistita, visele nu reprezinta nimic.
Din punct de vedere stiintific si filozofic sunt un fel de jurnal al subconstientului. De exemplu, te temi de sange? Ai vazut sange de curand? Ai avut vreo trauma cu sangele? Cineva drag a fost lovit? Ai vazut la televizor vreo stire/film care ti-au atras atentia si erau scene cu sange?
In rest, nu exista vreo interpretare asupra viselor, deci nu e nici o problema.
Din punct de vedere teologic sunt imagini aduse de diavol pentru a ne baga in panica.
Deci, pace si stai linistita.

4 răspunsuri:
| remus a răspuns:

Vei primi o veste cat mai curand, nu-i de rau.

| SantaAndrei a răspuns:

In mare parte nimic.

Freud a scris o carte, demult, cu interpretarea viselor, e destul de interesanta, poti sa o cauti.

Dar e foarte complex un vis, poate insemna ca ai avut tensiunea marita in mom ala, nu e nimic sigur. Nu crede ce citesti pe site-uri, etc. Visele nu inseamna mare lucru niciodata happy

| tenshi261 a răspuns:

Am auzit ca te-ai face de rusine in ziua respectiva.dar depinde de persoana, mie nu mi s-a intamplat asta; de ex. atunci cand plang chiar am noroc in ziua aia happy

| dragosh57 a răspuns:

Ti se va intampla o bucurie