| wannabe a întrebat:

Ce inseamna flacara violet?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flacara violet (denumita si focul violet) este o energie spirituala unica, care poate ajuta in toate domeniile vietii. Poate vindeca probleme fizice si emotionale, poate imbunatati relatiile interumane, si poate chiar sa faca viata mai usoara.

Flacara este esenta unei lumini spirituale unice. Culori mai puternice, mai pure si mai rare decat cele observate pe pamant sunt emanate de o lumina interioara stralucitoare si divina. La fel cum o raza de soare, trecand printr-o prisma, refracteaza sapte culori, lumina spirituala se imparte in sapte culori, sau „raze" - fiecare avand calitati divine specifice. Flacara violet are drept calitati: mila, iertarea, libertatea si transmutarea.

Culoarea violet a fost mult timp asociata cu spiritualitatea. Sfintii si adeptii au stiut cum sa foloseasca flacara violet, dar publicul a aflat de ea abia la inceputul acestui secol de la un maestru, numit Saint Germain.

happy

9 răspunsuri:
| User a răspuns:

Am vrut si eu sa pun intrebarea astahee hee. pe mine unu ma enerveaza chestia asta cu "flacara violet"8-).

| mihaa a răspuns:

Ptr mine nimic, totul este politik

| Symona a răspuns:

Flacara violet (denumita si focul violet) este o energie spirituala unica, care poate ajuta in toate domeniile vietii. Poate vindeca probleme fizice si emotionale, poate imbunatati relatiile interumane, si poate chiar sa faca viata mai usoara.
Flacara este esenta unei lumini spirituale unice. Culori mai puternice, mai pure si mai rare decat cele observate pe pamant sunt emanate de o lumina interioara stralucitoare si divina. La fel cum o raza de soare, trecand printr-o prisma, refracteaza sapte culori, lumina spirituala se imparte in sapte culori, sau „raze" - fiecare avand calitati divine specifice. Flacara violet are drept calitati: mila, iertarea, libertatea si transmutarea.Culoarea violet a fost mult timp asociata cu spiritualitatea. Sfintii si adeptii au stiut cum sa foloseasca flacara violet, dar publicul a aflat de ea abia la inceputul acestui secol de la un maestru, numit Saint Germain.
Http://www.reikimasaj.ro/flacaraviolet.htm

| love44katyp a răspuns:

Nimic mai mult decat un alt subiect de dezvoltat in televiziune, cu alte cuvinte o prostie happy

| AGGA a răspuns:

Stiam ca este simbolul pentru organizatia MASON insa nu inteleg exact ce e aceasta organizatie(am vorbit la ora de filo despre asa ceva si cica toti oamenii importanti ai lumii cu influente politice si avere sunt obligati sa faca parte din aceasta organizatie altfel i se vor distruge relatile si afacerile, adica asa ne-a zis profa si cica cum ca aceasta organizatie ar incerca sa controleze intreaga sitoatie a lumii prin aceste regulamente pe care le impune) oricum interesant subiecthappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, Flacara este nevasta lui State, iar violet este o culoare. De aici deducem ca nevasta lui State este de culoare.

| misiik a răspuns:

Este rezultatul a doua sau trei elemente chimice combinate intre ele, e de domeniul chimiei.

| Marica_2964 a răspuns:

Flacara violet= puterea de atac a Politehnicii Timisoara!