| ThePrinceJoker a întrebat:

Ce inseamna?

sa masori de 10 ori inainte de a taia odata

Răspuns Câştigător
| MrawrrD a răspuns:

Sa gandesti de doua ori inainte sa actionezi.

| akaleesh20 a răspuns (pentru MrawrrD):

De 10 ori... nu de douatongue

5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Sa gandesti sau sa judeci de mai multe ori inainte de a lua o decizie.Indemnul deriva din experienta croitorilor.Inainte de a croi trebuie sa masori bine clientul, modelul si materialul. Odata croit gresit, materialul nu mai poate fi refacut.

| akaleesh20 a răspuns:

Inseamna sa gandesti ce faci inainte de a te arunca cu capul inainte. happy

| pavdany92 a răspuns:

Adica sa verifici de mai multe ori inainte sa faci ceva
ca si la croitor masori de mai multe ori inainte sa tai, ca daca tai prea putin nu iti ajunge materialul

| sharlyn a răspuns:

Pai iti dau un ex: Sa gandesti de 10 ori pana sa faci un lucru