| z0r3Ns3n a întrebat:

Ce iti iei cu tine cand pleci intr-o excursie la munte?

4 răspunsuri:
| YoChriss a răspuns:

Salut! Eu imi iau cu mine bani, haine, obiecte de igiena (periute de dinti, pieptene, feon, etc.), mancare, daca nu stau la un hotel sau pensiune, cort, perne, paturi, si cam atat. Funda?

| bettybetty a răspuns:

Depinde in ce perioada te duci.
Daca mergi iarna: iti iei haine groase,daca ai schiuri sau sanie.
Daca mergi primavara, vara, toamna:iti iei haine rejere, si daca ai sau inchiriezi de acolo echipament de alpinism. Alpinismul e un sprt destul de folosit in aceste trei anotimpuri.
Evident nu trebuie sa uiti niciodata cand pleci intro excursie apartul foto si banii, caci iti trebuie' bani peste tot unde te duci.

| Ursuleţ25 a răspuns:

Pai avand in vedere ca mergi la munte si poate ca o sa si urci pe un munte, bocanci, trening, ceva haine mai groase ( s-ar putea sa fie frig ), pasta + perie de dinti, apa, mancare, bani, telefon, cort ( daca nu te cazezi undeva ) si multa rabdare si conditie fizica. Daca obosesti repede, iti trebuie multe lichide ca sa te refaci.

| XxAmaliAxX a răspuns:

-Apa
-mancare
-haine (cand iti pui haine gandeste-te ca pot aparea si situatii neprevazute asa ca va trebui sa ai haine de schimb)
-patura
-carti de joc ( daca ai si daca va place)
-obiecte personale ca o carte daca iti place sa citesti
-servetele umede (cred ca o sa te si murdaresti pe maini acolo, sunt folositoare, eu mereu i-au)
-periuta, pasta de dinti, perie (daca stai si noaptea)
-fluier(in caz ca te pierzi desi tare nu cred ca o sa se intample asta)
-o pelerina de ploaie(nu sti cum e vremea)
-o minge
-foi, creioane(poate inventati un joc si ar putea sa va trebuiasca)