| Levelstar a întrebat:

Ce iti trebuie ca sa te transferi la o scoala din Bucuresti?

Răspuns Câştigător
| d3men7zel a răspuns:

Te gandesti sa te transferi si nu sti de unde sa apuci problema? Trimiti pe unul din parinti la liceul unde vrei sa te muti, sa faca o cerere de transfer, care se depune la secretariat, cu numar de inregistrare. La primul consiliu de administratie ( dupa ce a fost depusa cererea ), se discuta transferul respectiv, si daca toti cei din comisie aproba transferul, directorul semneaza, stampileaza cererea si va trebui sa mearga parintele dupa ea. Cu aceeasi foaie ( sau mai multe. depinde. la mine a fost o singura foaie... ) merge la secretariatul liceului "vechi", si o depune acolo tot cu numar de inregistrare! si exact la fel, la urmatorul consiliu de administratie, se discuta transferul.
Directorul semneaza si stampileaza cererea, pentru ca te lasa sa pleci si acum nu iti ramane decat sa iti iei dosarul cu toate cele ( fisa medicala + cerere transfer + adeverinta cu ultimele medii ) si sa te duci sa te inscrii la noul liceu.
Restul actelor ( incluzand foaia matricola ) se trimit prin posta, in termen de 5 zile lucratoare. Dupa ce te intorci cu dosarul... te inscrii. te va chema sa dai acele diferente. Se poate da la toate materiile in aceeasi zi, sau la fiecare materie intr-o anumita zi, aici depinde doar de organizarea liceului.

Iar daca le treci, cu minim 6, esti "declarat" elev in noul colectiv
Bafta. funda?:d

3 răspunsuri:
| al9264 a răspuns:

Trup si suflet

| nice67 a răspuns:

In primul rand iti trebuie foaia matricula care o are scoala La care esti acum. Cuprinde media materiilor din toate clasele, cerere de transfer etc Daca eşti tot din Bucuresti e mai simplu te duci si intrebi la liceu. straight face

| Puma123 a răspuns:

Pai ca sa te transferi ai nevoie de acte. Du-te la directorul scoli la care esti si spune-i ca vrei sa te transferi. El o sa iti spuna de ce ai nevoie.