| wrestlingghabbs a întrebat:

Sunt oameni care iau anxiar zi de zi si nu au efecte secundare asa rele? poate sa iti mareasca dozele medicul si de la luna la luna? eu intreb la forma generala, eu iau doar ocazional, Repet vreau la forma generala daca se poate e doar o curiozitate.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Da dependenta, tu vezi de prozac sau sertalina, vezi de psihoterapie

| wrestlingghabbs explică (pentru RAY):

Si in afara de dependenta?

| RAY a răspuns (pentru wrestlingghabbs):

E destula depedenta si ca trebuie tot mai multa cantitate, cand de fapt tu trebuie sa iti cresti serotina si dopamina in creier, mai bine suplimente cu serotina, dopamina

| wrestlingghabbs explică (pentru RAY):

Dar cum ti-a crescut tie la zoloft de la 50 la 100, nu putea oare luna viitoare si la 150? si la anxiar poate sa iti dea in orima luna 1mg a doua 2 mg? intreb din curiozitate la general.

| RAY a răspuns (pentru wrestlingghabbs):

Daca nu inceta atacurile de panica

| wrestlingghabbs explică (pentru RAY):

Pai da dar asa repede sa le creasca?

| RAY a răspuns (pentru wrestlingghabbs):

Da,uite de 3 ani acolo mă mențin, acum m-am plictisit și o iau prozac

| wrestlingghabbs explică (pentru RAY):

Pai si care e diferenta dintre ele? ori ca iei prozac ori ca iei orice alt antidepresiv?

| RAY a răspuns (pentru wrestlingghabbs):

Depinde acum ce simptome ai, prozac e antidepresiv dar eu am și bulimie și obsesie compulsivă, de ce nu mergi la medanima?

| wrestlingghabbs explică (pentru RAY):

Cu obsesia compulsiva te-ai nascut? pai da prozac e antidepresiv si zoloft e, dar care e diferenta dintre ele?

| sofisis a răspuns:

Cam toate au efecte secundare. Cam toate dau in primele 2 saptamani niste stari de te doare capul iar pe termen lung cam toate ingrasa.