.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a întrebat:

Ce martisoare imi recomandati sa le dau fetelor de la mine din clasa anul acesta? Vreau ceva mai special...pentru niste fete speciale! Astept cele mai inspirate idei din partea voastra.Multumesc.

Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Raman la parerea mea ca florile sunt mult mai ok decat martisoarele. Cel putin pentru mine.As prefera o floare.Am o gramada de martisoare de anii trecuti.Nici nu stiu ce sa fac cu ele...nu prea as vrea sa le arunc.ca sunt amintiri... dar...thinking

38 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Bineinteles ca e frumos si destul de rar in zilele noastre ca un baiat sa dea cadou la toate fetele cate un martisor. Probabil esti preferatul lor. Gesturi ca acesta fac deosebit de mult in ochii fetelor. Sau cel putin pe vremea mea...
Oricum sa-ti spun despre martisoare - daca ar fi sa aleg mie mi-ar place ca martisorul sa fie ceva piatra care ulterior se poate purta la medalion sau la bratara. De asemenea imi plac si simbolurile (potcoava, cosarul, trifoiul cu patru foi). Daca iti cunosti bine colegele stii precis ca sunt unele carora le plac animalele de plus - acelea de obicei prefera si martisoare de acelasi gen. Oricum sunt multe idei si variante am vazut pe net - de la variante din argint - pana la cele mai ieftine - iti dau doar o adresa
http://www.e-martisoare.ro/

cristian
| cristian a răspuns:

Florile sunt cele mai frumoase martisoare.

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Cate un ghiocel, legat cu un fir alb-rosu...
Si daca gasesti sa cumperi, le poti oferi clasicul trifoi cu patru foi, ca sa aduca noroc in dragoste...si in toate..., in general.
Ar fi bine sa le oferi tuturor la fel, sa nu se supere, sa nu creada ca faci diferente!
E mare lucru sa vad ca mai sunt tineri ca tine ce vor sa dea martisoare!
Felicitari! E un gest impresionant!

Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Esti printre putinii care mai fac asemenea gesturi!
Colegele tale sunt norocoase ca te au ca si coleg si poate prieten!
Si e frumos ca le consideri speciale!
Frumos te-a educat mama ta!
Bravo! Sa ramai la fel de manierat si atent cu doamnele si domnisoarele! Vei avea doar de castigat!

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. explică:

In fiecare an am dat alessa.eu asa consider ca este normal.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. explică:

@alessa:chiar crezi ca nu mai dau si altii? si eu am auzit pe la colegi ca ei nu aduc... dar marea majoritatea aduc martisoare. apropo... tinand cont ca am 26 de fete in clasa e imposibil sa nu le aduc, plus ca ele sunt super de treaba.mai rar asa colege...suntem 3 baietii inconjurati de o armata de 26 de fetebig grin

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. explică:

Multumesc tuturor pentru idei, sfaturi si aprecieri. sper sa primiti cele mai frumoase martisoare date din suflet de cei dragi voua! si sper ca martisoarele oferite cu dragoste sa va aduca numai noroc! mihai

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. explică:

Si multa sanatate bineinteles!(uitasem sa adaug)

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. explică:

Ar fi o idee carra... dar si fetele au prieteni(iubiti)eu ma gandeam la un breloc cu asa ceva dar nu cred ca fetele le-ar purta.laughing

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. explică:

Ok carla multumesc mult.si le multumesc tuturor care mi-ar raspuns, din nou >big grin

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. explică:

laughing pai eu zic sa-i atentionati! sau sa ii spui sefului sa va cheme si duminica special ca sa primiti martisoarelaughing

carla
| carla a răspuns:

Mike, o sa ma uit la mine in oras sa vad daca gasesc ceva dragut sa-ti recomand. Fac foto, daca arata binewinking

carla
| carla a răspuns:

Mi-am amintit... ca tot ziceai de brelocuri, am vazut unele interesante.pe una dintre parti era scris prenumele, iar pe cealalta era scrisa semnificatia numelui respectiv, dar pentru 26 de fete... haha o sa te coste ceva

tundenana
| tundenana a răspuns:

Exact asa am fost si noi 26 de fete si 3 baieti in liceu... iar colegii saracii de ei ne aduceau matisoare... fiecare cat putea... tin minte ca mereu mergea cu actualul meu sot la piata si cumparam martisoare... sincer eu zic ca mai bine le duci flori... sau poate numai parerea mea dar eu nu prea port martisoare ...nu-mi plac... apreciez gestul si atat insa florile le pun pe masa si le vad toata ziua si imi plac mai mult decat martisoarele... oricum trebuie sa spun ca e foarte frumos din partea ta sa te gandesti la colegele tale... intr-adevar e rar un tanar care sa se gandeasca la colegele lui... sper sa fi apreciat...

| murik a răspuns:

1-st, martisorul u poate fi o floare! nici macar acel ghiocel - no way; incearca ceva confectionat manual, daca crezi ca vor aprecia acest mestesug, daca nu cate i insigna funny...pentru geanta sau ghiozdan, astfel amintindu-si zilnic, poate, de tine... bafta si inspiratie

| flaviak a răspuns:

Acum cele mai la moda sunt prelocurile in forma de adidas. Sunt simple, dar foarte ingenioase.winking

| Swabia a răspuns:

Wwaaa...cati bani pierduti! ...Cum zis si "tundenana" gestul e numa buna de apreciat!tongue...Mda si noi 22 de fetehee hee si 8 baieti[saracii de ei!big grin]...

| Swabia a răspuns:

Corectie:."Cum a zis si...etc"...

| crisa a răspuns:

Pai sa-ti spun ce mi-ar placea mie. In primul rand, ceva ce nu gasesti pe toate gardurile.;) Ceva dragut, simplut, de efect, original. Am gasit ceva frumos si aici: http://martisoare.net/index.php?main_page=index
Imi plac si martisoarele-pandative. Da, pe care le poti purta ca pandativ, sau ca accesoriu la mobil, etc.
Regula de baza este originalitatea si finetea. :) Iar un martisor simbolic, reprezentativ pentru fiecare fata in parte, este mai mult decat bine. :)

| NoName_9903 a răspuns:

Eu sunt adepta martisorului clasic, adica un snur alb/rosu, fara alte adaosuri. Anul trecut am primit unul special, sub forma de bratara, pe care l-am purtat toata luna martie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Idei de martisoare (mike 1993) : eu zic sa faceti toti 3 baietii clasei impreuna o poza de mici dimensiuni 2x2 centimetri si sa o comandati in 26 de exemplare, la fiecare poza pus un snur... rosu-alb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca sunteti toti 3 impreuna pe poza respectiva chestia cu gelozia cade!
hai alta idee: aceeasi dimensiune pe care e tiparita adresa www.tpu.ro + firul rosu-alb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista un breloc funny - o fata (difera fetele/parul) care are dedesubt numele si poti atasa si snurul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar e de laudat avand in vedere ca anul asta zilele de 1 si 8 martie cad duminica laughing la mine la servici sunt baietii super fericiti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-le cate un prezezvativ pentru iubitii lor, dar unul de calitatebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un giocel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Viziteaza www.martisoare-shop.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate te.ar interesa ceva original cum ar fi cercei hand made!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://chestiutze.blogspot.com/ aici gasesti martisoare haioase