| Maree1 a întrebat:

Ce meserii poți avea după ce termini facultatea de contabilitate? Și merita făcută?

Răspuns Câştigător
| Meow230 a răspuns:

Da,dar acolo intri garantat

10 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Contabil. Caută pe net și vezi câte anunțuri pentru contabil sunt si cam ce salarii are un contabil și vezi dacă îți convine. Mie mi se pare ok.

| alex495 a răspuns:

E doar abureala, doar aia cu pile sau cei foarte buni isi gasesc ca s putine posturi. Oricum cei de la ASE o sa ti ia posturile tot timpul ca e mult mai cunoscuta universitatea. Ca posturi o sa poti fi, casier, lucrator comercial la final. Sau orice alta munca de jos, zidar, tamplar etc ( daca iti merge mana, daca nu, vei fi casier)

| Meow230 a răspuns:

Pai poti sa te faci contabil. Si da, merita facuta. Ai multe avantaje. Se gaseste destul de usor un loc de munca si stai la birou. Se castiga multi bani si iti asigura o independenta financiara. Mereu o sa inveti cate ceva nou. Deci o recomand

| EugenEB a răspuns (pentru Meow230):

Cum a zis ea, merita.

| Maree1 explică (pentru Meow230):

Tu ce părere ai, sa fac facultatea la Constanța sau la București ase? Eu as vrea la Constanța ca mi se pare mai frumos orașul și nu e aglomerație ca în București. Dacă vreau după primul an ma pot transfera pe același profil în București?

| Adry05 a răspuns (pentru Maree1):

Eu recomand s-o faci in Bucuresti, e mult mai bine vazuta si mult mai serioasa.
Si vorbind de ea, daca te atrage munca de birou, merita.

| Meow230 a răspuns (pentru Maree1):

Daca faci facultatea in Constanta, faci primul an, apoi ca sa te transferi la Bucuresti, trebuie sa dai examenul de admitere de la Bucuresti doar daca sunt locuri libere la buget, daca nu vrei sa fii la taxa

| Maree1 explică (pentru Meow230):

Nu tin neaparat sa intru la buget. Imi e cam indiferent.

| Meow230 a răspuns (pentru Maree1):

Perfect atunci ^^ Daca te-am ajutat, fundita? ^.^

| Maree1 explică (pentru Meow230):

Daca vreau sa ma transfer in al doilea an la taxa tot trebuie sa dau examen?

| Meow230 a răspuns (pentru Maree1):

Da,dar acolo intri garantat