| nivajna a întrebat:

Ce metode stiti pentru imbunatatirea memoriei? mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| IQOnly a răspuns:

Sper ca te referi la memoria umana, nu la cea de calculator. Oricum poti sa iti faci memoria mai rezistenta prin citit deoarece atunci cand citesti neuronii se inmultesc si astfel ai mai mult spatiu de depozitare pentru informatii.(sper ca am ajutat)

1 răspuns:
| DiMoDi a răspuns:

Daca nu e vorba de nimic patologic (caz in care trebuie apelat la un medic specialist), exercitiile sunt cele mai benefice... vorba ceea "Functia creeaza organul" big grin Fa exercitii de memorie, la inceput cu texte scurte si apoi din ce in ce mai lungi, pentru a-ti forta neuronii sa "lucreze" (aceia pe care-i ai, ca de creat altii nu se mai creaza, neuronii fiind printre putinele celule care nu se inmultesc si nici regenereaza)