| AllyRozy a întrebat:

stiti jocuri pentru imbunatatirea concentrarii, memorarii, atentiei, a vitezei de reactie? Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| RusescuO a răspuns:

Salut...cele mai bune sunt integramele cu timp pe care le gasesti online. Funda!

5 răspunsuri:
| PROTOTYPE a răspuns:

Cel mai bun mi se pare conquiztador. happy

| Marrriaaa a răspuns:

Conquiztador.

| DemetraAlexandra a răspuns:

Conquiztador ...cred ca asa se scriewinking

| medicalstudent100 a răspuns:

1. Linopiridine (UP 996)
2. Fizostigmina – un inhibitor al acetilcolinesterazei (AchE) – are efecte de scurtă durată şi a fost utilizat pentru a trata pacienţii cu boala Alzheimer şi leziuni cerebrale traumatice
3. Sabeluzole (R58735)
4. Tacrină (tetrahydroaminoacridine) - un inhibitor AChE, poate fi toxic
5. Vasopresina - o neuropeptidă eliberată de glanda pituitară
6. Metilfenidat (Ritalin) şi dextroamfetamina - stimulente folosite pentru a trata tulburarea de hiperactivitate cu deficit de atenţie. Aceste medicamente acţionează asupra sistemelor neurotransmiţătoare
7. Amantadina - agonist dopaminergic
8. Nicotina şi cofeina - ar putea fi considerate „medicamente inteligente" datorită creşterii vigilenţei.
Atentie insa la dozaj si efectele adverse inevitabile!