| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti de persoanele hipersensibile cu inteligenta emotionala foarte scazuta si care pot avea traume chiar si de la cele mai mici dureri fizice si psihice? Cum trebuie sa conversam si cum trebuie sa ne comportam cu ele?

6 răspunsuri:
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Ca si cu un frate sau o sora. Asta daca sunteți persoane empatice. Altfel nici chiar daca le-ai fi frate sau sora nu ai cum sa ii ajuți.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am parerea ca atata timp cat nu e treaba mea nu am o parere.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce ți-e nu-ți place altuia nu-i face. Atât.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

*ție

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai trebuie cineva care stie ce face sa aiba grija de ele

| NoisyLight a răspuns:

Locul unor astfel de persoane este într-un sanatoriu specializat în probleme de genul ăsta.