| parachute a întrebat:

Ce parere aveti despre persoanele din republica moldova care vin la studii in romania? cunoasteti asa persoane? cum se comporta ceilalti cu ele?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce intrebi, te plictisesti si nu stii cum sa mai ocupi spatiul degeaba?
P.P. Ai o problema mare cu limba romana. Invata sa scrii corect!

| libertat a răspuns:

Esti din Republica Moldova?

| Emmy125 a răspuns:

Mda.cunosc persoane.Am avut 4 colegi(2 fete si doi baieti) A mai ramas un singur baiathee hee
Nu prea ma incanta pe mine ei. daca au licee si facultati acolo de ce mai vin aici? Ma rog. ceilalti se comporta f bine cu el si rar ne mai aducem aminte ca e din Republica Moldova.nu facem vreo diferenta big grin

| epurel a răspuns (pentru Emmy125):

Asta e cam rasista, nu vad care ar fi problema (avand in vedere ca si ai nostri merg la studii in strainatate ), ma rog, te inteleg daca au un comportament mai de "taran" ca sa zic asa, nu, nu sunt din Rep. Moldova.

| Emmy125 a răspuns (pentru epurel):

Nu-s rasistahee hee.Pur si simplu cred ca exagereaza(adica vin prea multi).Nu am nimic cu ei si chiar colegul meu e foarte simpatic si ma inteleg bine cu el.Ai nostri care merg in strainatate merg pe baza de bursa majoritatea si isi merita locul acolo.