| OtraGheaLa a întrebat:

Ce patesc daca sparg 2 contoare electrice cu tarnacopul? Puscherie ceva? Sau ce?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca acele blocuri monofazate sunt conectate la retea, nu va recomand sa faceti acest gest.
Ele apartin in exclusivitate societatii de furnizare a energiei electrice, si daca dvs interveniti asupra lor, lucrurile se complica in defavoarea dvs.
In cazul in care esle sunt deconectate de la retea, aveti obligatia sa le predati aceleiasi societati.
Insa nu cunosc motivul pentru care dvs vreti sa le faceti,, felul ''?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OtraGheaLa):

Deconectarea de la reteaua electrica, a fost facuta de catre cei de la societatea in cauza, sau de catre o persoana care nu are cunostinte minime in domeniul electric?
In primul caz, trebuie sa existe o cauza fie pentru neplata facturii, iar daca asa stau lucrurile, atat debransarea cat si rebransarea la reteaua electrica vor fi suportate de catre cunsumator.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OtraGheaLa):

Dacă cel care a fost la dvs nu este angajat la societatea de furnizare a electrica, sau daca nu exista nici un document din partea societății Electrica, puteți să vă revine tati la rețeaua electrică. Solicitați ajutorul unui electrician. Și aveți probleme rezolvate.
O săptămână excelenta.

11 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tarnacopul are coada de metal sau de lemn? Da toate detaliile daca vrei raspuns la o asemenea intrebare!

| untu a răspuns:

Paguba mare: Incendiu, electrocutare si amenda sau puscarie! O sa sara ceva direct pe ochi! De ce vrei sa spargi cu tarnacopul? Nu ai voie sa faci asa ceva!

| mihaicelsfant a răspuns:

Cam asa ceva. de ce vrei sa le spargi?

| Onofrei_Gabi_Si_Deny_1979 a răspuns:

Amenda pana în 1€

| yey a răspuns:

Ba ii spargi si la vecinu meu te rog? Eu nu am tarnacop da am topor oricum succes. Daca esti destul de bun cat sa nu fii prins daca ma intelegi.