| anonim_4396 a întrebat:

Ce placi video sau procesoare as putea pune pe aceasta placa de bazatonguelaca de baza Gygabyte 945GZM-S2 DDR2
(placa sau procesor cat se poate de bun

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Deja e cam "pe duca" socket775, dar merge orice procesor, poti gasi si un dual core la 3.0 sau si mai mult daca incerci sa cauti.
Ca placa video merge orice placa PCI Express x 16 slot

| silentjob a răspuns (pentru CM7YRE):

Exemplu de o placa video da-mi te rog asa mai buna.

| CM7YRE a răspuns (pentru silentjob):

Nu prea gasesti pentru ce ai tu, decatg pe PCI express 2.0 si nu ti se potriveste.Cauta pe la magazine/depozite piese mai vechi, mai repede iti iei alta unitate mai noua ca degeaba iti cumperi placa video daca nu-ti suporta placa de baza.