| AlexBoy88 a întrebat:

Am si eu o intrebare:
Placa de baza gigabyte ga-945gzm-s2 alaturi de un procesor Intel core 2 duo E4500 2,20GHz, 4GB ram DDR2 si o placa video nVidia de 256 Mb poate fi sustinute de o sursa de 400W?
C-am cati Wati consuma ce am zis eu mai sus?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fiecare dintre componentele de mai sus au în specificațiile lor inclusiv consumul maxim la care ajung. Citește-le, fă socoteala și vei vedea.

| awspam a răspuns:

E cam putin dar sa spunem ca e suficent pentru placa audio si aia video care nu mananca mai nimic, dar pentru procesor un 450w -500w cred ca ar fi ok, deci 450-500 e ok, dar merge si cu o 400w dar nu o vad decat ca pe o masura de urgenta

| IlieFloryn1992 a răspuns:

Mai nu prea sti pentru ca eu am avut exact ce ai zis tu mai sus in afara de :4GB ram DDR2, eu am avut 8 iar acum 16 si la ce ai zis tu cred ca una de 600 W ar fi ok. Bafta sper ca te-am ajutat