| ShadowLoleris a întrebat:

Ce pot să fac? Vreau să instalez Windows 10, și îmi dă o eroare, am bootat Windows 10 pe stick, l-am descărcat de pe site-ul oficial, și când să se termine instalarea, îmi zice că este corupt!

12 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ai un stick defect. Descarcă-l din nou și încearcă să-l pui pe un DVD.

| Frank51 a răspuns:

E corupt setup-ul. Incearca sa iei din alta parte si daca tot nu merge schimba si stick-ul. Fii atent si la modul de instalare, sunt 2 tipuri mbr si gpt.

| CarcotasulVesel a răspuns:

De pe site-ul oficial nu il mai lua pe usb
ia-l ca iso
dupa care pune-l pe usb cu rufus:
https://rufus.ie/

asta e versiunea sigura, iar rufus chiar verifica ce face, nu ca Microsoftul care ori da erori tampite, ori nu da eroare deloc, chiar daca nu a scris bine pe stick

| ShadowLoleris explică (pentru CarcotasulVesel):

L-am luat ca.iso

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru ShadowLoleris):

Si cu ce l-ai pus pe stick?

| ShadowLoleris explică (pentru CarcotasulVesel):

Cu Rufus! Știu și eu de programul ăsta de mult!

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru ShadowLoleris):

Atunci e destul de naspa, inseamna ca ori ai o problema de placa de baza, memorie, etc. ori ai un port usb prost, incearca sa il infigi in spate, direct in placa de baza, nu la vreun port din fata carcasei

| ShadowLoleris explică (pentru CarcotasulVesel):

Am laptop!

| CarcotasulVesel a răspuns (pentru ShadowLoleris):

Incearca in alt port din laptop, unele porturi nu sunt legate direct pe placa de baza.
incearca sa cumperi un stick de o calitate mai buna

| Lucian2473 a răspuns:

Windows 10 curat se descarca cu instrumentul Microsoft.
https://www.microsoft.com/ro-ro/software-download/windows10

Mai jos, dai pe „Descarcati instrumentul acum". Deschizi instrumentul, alegi ce Windows vrei si se descarca. Apoi faci stick-ul boot-abi.

| OchiCaprui1997 a răspuns:

Eu am windows 10 si nu imi place deloc si tu vrei sa il ai?

| ShadowLoleris explică (pentru OchiCaprui1997):

Sunt foarte mulțumit de Windows 10, dar laptop-ul meu are probleme!