| kathy7649 a întrebat:

Ce profesii haioase sau unice din Moldova cunoasteti?
Cele mai multe si mai interesante=FUNDA!

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce crezi ca in Moldova ar fi alte profesii decat la noi sau in alta tara?

| Funions a răspuns:

Moldova se mindreste cu o bogatie de traditii in arta populara, mai ales de arta viu colorate şi originale de olari, covorul de factorii de decizie, tesatorilor, şi cioplitori de piatră şi lemn. Una dintre cele mai vechi meserii este olaritul. În vase de lut trecut, cani, farfurii, boluri şi au fost folosite în viaţa de zi cu zi.

| kathy7649 explică:

Pai este in Moldova un om ce lucreaza drept designer de telefoane mobile, sunt crescatori de melci etc. ceva de tipul asta...